Acer beTouch E101

Acer beTouch E101
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G
ОбјавенОктомври 2009
Големина
Димензии113 x 56 x 12.8 mm
Тежина118 g
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 65K бои
Димензии240 x 400 пиксели, 3.2 инчи (~146 ppi густина на пиксели)
 

- Копче за скролање

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackНе
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна512MB ROM
Слот за картичка microSD
 
Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 10, 236.8 kbps
3G -
WLANНе
BluetoothДа, v2.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, miniUSB
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна  
Додатоци
OSMicrosoft Windows Mobile 6.5 Professional
CPU528 MHz ARM 11
RAM256 MB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Instant Messaging
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна

- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player

- MP4/WMV/H.264/H.263 player

- Pocket Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, PDF прелистувач)

- Говорни пораки

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1140 mAh
Во мирување До 400 ч
РазговорДо 5 ч