Acer beTouch E200

Acer beTouch E200
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенОктомври 2009
Големина
Димензии110 x 53.5 x 15.4 mm
Тежина146 g
Дисплеј
ТипTFT, 65K бои
Димензии240 x 400 пиксели, 3.0 инчи (~155 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackНе
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна512MB ROM
Слот за картичка microSD
 
Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 10, 236.8 kbps
3G -
WLANНе
BluetoothДа, v2.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, miniUSB
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна  
Додатоци
OSMicrosoft Windows Mobile 6.5 Professional
CPU528 MHz ARM 11
RAM256 MB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Instant Messaging
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна,бела

- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player

- MP4/WMV/H.264/H.263 player

- Pocket Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, PDF прелистувач)

- Говорни пораки

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1140 mAh
Во мирување До 400 ч
РазговорДо 5 ч