Acer beTouch E110

Acer beTouch E110
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100 HSDPA 850 /
Објавен2010
Големина
Димензии103.5 x 54 x 13.4 mm
Тежина105 g
Дисплеј
ТипTFT отпорен екран на допир, 256K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 2.8 инчи
Звонење, тонови
ТипВибрации, mp3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено, повик со слика
ПовициНеограничено
Интерна256 MB ROM
Слот за картичка microSD
 
Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 10, 236.8 kbps
3G HSDPA, 3.6 Mbps; HSUPA 384 Kbps
WLANНема
Bluetoothv2.0 со A2DP
Infrared port Не
USBv2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
Опции
Видео Има
Секундарна Нема
Додатоци
OSAndroid OS, v1.5 (Cupcake)
CPUST Ericsson PNX6715 416MHz процесор
RAM256 MB
GPSИма, A-GPS поддршка
РадиоСтерео FM радио
ПоракиSMS, MMS, Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма
Боја Црна

- Социјални мрежни интеграции

- Acer web widgets

- Acer мултимедиално мени

- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player

- MP4/WMV/H.264/H.263 player

- Pocket Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, PDF прелистувач)

- Диктафон

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1500 mAh
Во мирување
Разговор