Acer beTouch E400

Acer beTouch E400
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100 HSDPA 850 /
Објавен2010
Големина
Димензии115 x 59.3 x 12 mm
Тежина125 g
Дисплеј
ТипTFT отпорен екран на допир, 256K бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.2 инчи
 

- Акцелерометар сензор за авто-ротирање

- Дигитален компас

- Acer UI

- Smart LED нотификации

Звонење, тонови
ТипВибрации, mp3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено, повик со слика
ПовициНеограничено
Интерна512 MB ROM
Слот за картичка microSD
 
Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 10, 236.8 kbps
3G HSDPA, 3.6 Mbps; HSUPA 384 Kbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g
Bluetoothv2.0 со A2DP
Infrared port Не
USBv2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели, aвтофокус
ОпцииГео-тагирање
Видео Има
Секундарна
Додатоци
OSAndroid OS, v2.1
CPUQualcomm 7227 600 MHz процесор
RAM256 MB
GPSИма, A-GPS поддршка
РадиоСтерео FM радио
ПоракиSMS, MMS, Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма
Боја Црна, бело со црвено и три променливи капачиња за

- Социјални мрежни интеграции

- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player

- MP4/WMV/H.264/H.263 player

- Pocket Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, PDF прелистувач)

- Диктафон

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Po 1090 mAh
Во мирување До 400 часа
РазговорДо 5 часа