Acer Liquid e

Acer Liquid e
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 1900 / 2100
Објавен2010
Големина
Димензии115 x 62.5 x 12.5 mm
Тежина135 g
Дисплеј
ТипTFT капацитивен екран на допир, 256K бои
Димензии480 x 800 пиксели, 3.5 инчи
 

- Acer UI 3.0

- Акцелерометар сензор за авто-ротирање

- Сензор за автоматско исклучување

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено, повик со слика
ПовициНеограничено
Интерна512MB ROM
Слот за картичка microSD (TransFlash) до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 10, 236.8 kbps
3G HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 2.0 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g
Bluetoothv2.0 со A2DP
Infrared port Не
USBminiUSB
Камера
Примарна 5 MP, 2560х1920 пиксели, автофокус
ОпцииГео-тагирање
Видео [email protected]
Секундарна Нема
Додатоци
OSAndroid OS, v2.1 (Eclair)
CPUQualcomm Snapdragon 8250 768 MHz процесор
RAM256 MB
GPSИма, A-GPS поддршка
РадиоНема
ПоракиSMS, MMS, Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма
Боја Црна, бела, црвена

- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player

- MP4/WMV/H.264/H.263 player

- Facebook and Flickr integration

- Прелистувач на документи (Word, Excel, PowerPoint, PDF)

- Диктафон

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1350 mAh
Во мирување До 400 часа
РазговорДо 5 часа