Acer beTouch E130

Acer beTouch E130
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100HSDPA 850 / 1900
ОбјавенЈуни 2010
Големина
Димензии115 x 62.5 x 11.5 mm
Тежина109 g
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии320 x 240 пиксели, 2.6 инчи
 

- QWERTY тастатура

- Оптички тракпад

- Акцелерометар сензор за авто-ротирање

Звонење, тонови
ТипВибрации; Полифони (64), MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничен, со слики
ПовициНеограничено
Интерна512 MB ROM
Слот за картичка microSD, do 32GB
 
Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 10, 236.8 kbps
3G HSDPA, 3.6 Mbps; HSUPA, 384 Kbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g
BluetoothИма, v2.0 со A2DP
Infrared port Не
USBИма, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
Опции
Видео Има
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v1.6 (Donut)
CPUST Ericsson PNX6715, 416 MHz процесор
RAM256 MB
GPSИма, со A-GPS поддршка
РадиоСтерео FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма
Боја Црна, бела

- Acer Spinlets, Acer UrFooz апликации

- Дигитален компас

- Google Search, Maps, Gmail

- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција

- MP3/WAV/WMA/eAAC+ плеер

- MP4/H.264/H.263 плеер

- Facebook и Flickr интеграција

- Прелистувач на документи (Word, Excel, PowerPoint, PDF)

- Говорни пораки

- T9

Батерија
ТипLi-Ion 1500 mAh
Во мирување
Разговор