Acer Liquid Metal

Acer Liquid Metal
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100
ОбјавенОктомври 2010
Големина
Димензии115 x 63 x 13.5 mm
Тежина135 g
Дисплеј
ТипTFT капацитивен екран на допир, 16М бои
Димензии480 x 800 пиксели, 3.6 инчи
 

- Акцелерометар сензор за авто-ротирање

- Acer UI 4.0 Breeze

- Контроли осетливи на допир

Звонење, тонови
ТипВибрации; Полифони (64), MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничен, со слики
ПовициНеограничено
Интерна512 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSИма
EDGEИма
3G HSDPA, 14.4 Mbps; HSUPA, 2 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, UPnP
BluetoothИма, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBИма, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели
ОпцииАвтофокус, LED блиц, гео означување, препознавање на лица, насмевки, стабилизација на слика и фокус на допир
Видео Има, 720p@30fps
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.2 (Froyo)
CPUQualcomm MSM 7230 800 MHz процесор
RAM512 MB
GPSИма, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML
ИгриИма
Боја Сива

- Активен придушувач на бучава со соодветен микрофон

- Google Search, Maps, Gmail

- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција

- MP3/WAV/WMA/eAAC+ плеер

- XviD/MP4/H.264/H.263 плеер

- Facebook и Twitter интеграција

- Прелистувач на документи (Word, Excel, PowerPoint, PDF)

- Говорни пораки/бирање

- Предвидливо внесување на текст

- Препознавање на музика

Батерија
ТипLi-Ion 1500 mAh
Во мирување До 450 часа (2G) / До 550 часа (3G)
РазговорДо 11 часа (2G) / До 8 часа (3