Acer beTouch T500

Acer beTouch T500
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G2G GSM 900 / 1800 / 1900 TD-SCDMA 1900 / 2100
Мрежа 3G2G GSM 900 / 1800 / 1900 TD-SCDMA 1900 / 2100
ОбјавенОктомври 2010
Големина
Димензии118.5 x 58 x 13.5 mm
Тежина130 g
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии320 x 480 пиксели, 3.2 инчи
 

- Акцелерометар сензор за авто-ротирање

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
АдресарНеограничен, со слики
ПовициНеограничено
Интерна512 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 10, 236.8 kbps
3G TD-SCDMA
WLANWi-Fi 802.11 b/g
BluetoothИма, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBИма, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
Опции
Видео Има
Секундарна Не
Додатоци
OSOPhone OS v1.5 базиран на Android
RAM256 MB
GPSИма, со A-GPS поддршка
ПоракиSMS, MMS, Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма
Боја Црна

- Интеграција со социјалните мрежи

- MP3/WAV/WMA/eAAC+ плеер

- MP4/WMV/H.264/H.263 плеер

- Организер

- Говорни пораки/бирање

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипLi-Ion
Во мирување
Разговор