Acer beTouch E210

Acer beTouch E210
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100HSDPA 850 / 1900
ОбјавенЈануари 2011
Големина
Димензии115 x 62.5 x 11.5 mm
Тежина109 g
Дисплеј
ТипTFT, екран на допир
Димензии- 2.6 инчи
 

- QWERTY тастатура

- Оптичко навигационо копче

- Акцелерометар сензор за авто-ротирање

Звонење, тонови
ТипВибрации; Полифони (64), MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничен, со слики
ПовициНеограничено
Интерна512 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSИма
EDGEИма
3G HSDPA, HSUPA
WLANWi-Fi 802.11 b/g
BluetoothИма, v2.0 со A2DP
Infrared port Не
USBИма, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
Опции
Видео Има
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.2 (Froyo)
CPUST Ericsson PNX6715, 416 MHz процесор
RAM256 MB
GPSИма, со A-GPS поддршка
РадиоСтерео FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма
Боја Црна, бела

- Acer Spinlets, Acer UrFooz апликации

- Дигитален компас

- Google Пребарување, Maps, Gmail - YouTube, Google Talk, Picasa интеграција

- MP3/WAV/WMA/eAAC+ плеер

- MP4/H.264/H.263 плеер

- Facebook и Flickr интеграција

- Прелистувач на документи (Word, Excel, PowerPoint, PDF)

- Говорни пораки

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипLi-Ion 1300 mAh
Во мирување
Разговор