Acer Iconia Tab A501

Acer Iconia Tab A501
6.0
7.0
8.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенФевруари 2011
Големина
Димензии260 x 177 x 13.3 mm
Тежина777 g
Дисплеј
ТипLCD екран на допир, 256K бои
Димензии800 x 1280 пиксели, 10.1 инчи (~149 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна16/32/64 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 x 1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да
Секундарна Да, 2 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v3.0 (Honeycomb), upgradable to v3.2
CPUDual-core 1 GHz Cortex-A9
RAM1 GB DDR2
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоНе
ПоракиEmail, Push Email, IM
ПребарувачHTML, Adobe Flash
Игри
Боја Црна

- SNS интеграција

- HDMI port

- Google Search, Maps, Gmail

- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција

- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player

- XviD/MP4/H.264/H.263 player

- Организер

- Прелистувач на документи (Word, Excel, PowerPoint, PDF)

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Po 3260 mAh (24.1W)
Во мирување До 400 ч
РазговорДо 8 ч