Acer Iconia Tab A700

Acer Iconia Tab A700
10
10
10
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенЈануари 2012
Големина
Димензии-
Тежина649 g
Дисплеј
ТипLCD екран на допир, 16M бои
Димензии1920 x 1200 пиксели, 10.1 инчи (~224 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна16/32/64 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSYes
EDGEYes
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothYes, v3.0 with A2DP, EDR
Infrared port Не
USBYes, microUSB v2.0, USB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 x 1944 pixels, autofocus, LED flash
Опции
Видео Да, 720p
Секундарна Да
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPUQuad-core
RAM1 GB DDR2
GPSДа, со A-GPS подршка
ПоракиEmail, Push Email, IM
ПребарувачHTML, Adobe Flash
Игри
Боја Сива, црвена

- SNS интеграција

- HDMI port

- Google Search, Maps, Gmail

- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција

- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player

- XviD/MP4/H.264/H.263 player

- Организер

- Прелистувач на документи

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 9800 mAh
Во мирување
РазговорДо 10 часа