Acer Iconia Tab A200

Acer Iconia Tab A200

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

7.5
7.5
7.5
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G N/A
Мрежа 3G
ОбјавенЈануари 2012
Големина
Димензии260 x 175 x 12.4 mm
Тежина700 g
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16M бои
Димензии800 x 1280 пиксели, 10.1 инчи (~149 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна8/16 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, v2.0 microUSB, USB On-the-go подршка
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v3.2 (Honeycomb), може да се надгради до v4.0
CPUDual-core 1 GHz Cortex-A9
RAM1 GB DDR2
GPSНе
РадиоНе
ПоракиEmail, Push Email, IM
ПребарувачHTML, Adobe Flash
Игри
Боја Црна

- SNS интеграција

- Google Search, Maps, Gmail

- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција

- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player

- XviD/MP4/H.264/H.263 player

- Организер

- Прелистувач на документи

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Po 3260 mAh
Во мирување
РазговорДо 8 часа