BlackBerry Curve 9370

BlackBerry Curve 9370
7.0
7.7
7.7
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
Објавен2011, Август
Големина
Димензии109 x 60 x 11 mm
Тежина99 g
Дисплеј
ТипTFT
Димензии480 x 360 пиксели, 2.44 инчи (~246 ppi густина на пиксели)
 

- Подлога осетлива на допир

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, полифонски мелодии
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна1 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRS-
EDGEДа
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592x1944 пиксели, LED блиц
Опции
Видео Да, VGA
Секундарна Не
Додатоци
OSBlackBerry OS 7.0
CPU800 MHz
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна

- MP3/eAAC+/WMA/WAV/Flac player

- MP4/H.263/H.264/WMV player

- Организер

- Прелистувач на документи

- Говорно бирање/пораки

-Предвидливо внесување на текст

Батерија
Тип
Во мирување До 348 часа
РазговорДо 5 часа и 30 мин