BlackBerry Porsche Design P'9981

BlackBerry Porsche Design P'9981
6.5
6.0
6.3
Вкупно гласови: 4
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100
ОбјавенОктомври 2011
Големина
Димензии115 x 67 x 11.3 mm
Тежина155 g
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии640 x 480 пиксели, 2.8 инчи (~286 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, полифонски мелодии
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициДа
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G HSDPA 14.4Mbps, HSUPA 5.76Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, dual-band
BluetoothYes, v2.1 with A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592x1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 720p
Секундарна Не
Додатоци
OSBlackBerry OS 7.0
CPU1.2 GHz
RAM768 MB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна

- Копче за исклучување на звук

- MP3/eAAC+/Flac/WAV player

- MP4/H.263/H.264 player

- Организер

- Прелистувач на документи

- Говорни пораки/бирање

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1000 mAh
Во мирување До 348 часа
РазговорДо 5 часа и 30 мин