BlackBerry Bold 9790

BlackBerry Bold 9790
7.5
7.7
7.5
Вкупно гласови: 11
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100 / 800
ОбјавенНоември 2011
Големина
Димензии110 x 60 x 11.4 mm
Тежина107 g
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 360 пиксели, 2.45 инчи (~245 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, UMA (carrier-dependent)
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592x1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, VGA
Секундарна Не
Додатоци
OSBlackBerry OS 7.0
CPUMarvel Tavor MG1 1 GHz
RAM768 MB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна

- SNS апликации

- MP3/WMA/WAV/eAAC+/FLAC player

- DivX/XviD/MP4/H.264/H.263/WMV player

- Организер

- Прелистувач/Уредувач на документи

- Говорно бирање

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1230 mAh (JM-1)
Во мирување До 432 ч (2G) / До 408 ч (3G)
РазговорДо 5 ч 10 мин (2G) / До 5 ч 20