Motorola XPRT

Motorola XPRT
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
Објавен2011, May
Големина
Димензии120.4 x 60.9 x 13 mm
Тежина145 g
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.1 инчи (~186 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициДа
Интерна2 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB, 2GB вклучени
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G HSDPA, 10.2 Mbps; HSUPA, 1.8 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 x 1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.2 (Froyo)
CPU1 GHz Cortex-A8
GPSДа, со A-GPS подршка
ПоракиSMS, MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML, Adobe Flash
Игри
Боја Црна

- MP3/WAV/WMA/AAC+ player

- MP4/WMV/H.263/H.264 player

- Google Search, Maps, Gmail, YouTube, Google Talk

- Quickoffice уредувач на документи

- Едитор на слики

- Организер

- Говорни пораки

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1860 mAh
Во мирување До 380 часа
РазговорДо 9 часа