Motorola MOTO MT870

Motorola MOTO MT870
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G TD-SCDMA 1880/2010
ОбјавенЈуни 2011
Големина
Димензии123 x 64.8 x 13.2 mm
Тежина149 g
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии540 x 960 пиксели, 4.0 инчи
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициДа
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G HSDPA, HSUPA
WLANWi-Fi 802.11 b/g, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, v2.0 microUSB
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, двоен-LED блиц
Опции
Видео Да, [email protected]
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
CPUDual-core 1 GHz Cortex-A9
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML, Adobe Flash Lite
Игри
Боја Сива, златна

- HDMI port

- MP3/WAV/AAC+/WMA player

- MP4/H.263/H.264 player

- Google Search, Maps, Gmail, YouTube, Google Talk

- Прелистувач на докумнти

- Прегледувач/Уредувач на слики

- Организер

- Говорни пораки

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
Тип
Во мирување До 290 ч
РазговорДо 15 ч