Motorola SPICE Key

Motorola SPICE Key
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900
ОбјавенЈули 2011
Големина
Димензии116.5 x 58 x 13.5 mm
Тежина110 g
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 2.8 инчи (~143 ppi густина на пиксели)
 

- Moto Switch UI

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициДа
Интерна512 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 384 Kbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, v2.0 microUSB
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
Опции
Видео Да, [email protected]
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
CPU600 MHz ARM 11
RAM256 MB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
Игри
Боја Црна

- MP3/WAV/eAAC+ player

- MP4/H.263/H.264 player

- Google Search, Maps, Gmail, YouTube, Google Talk

- Прелистувач на документи

- Прелистувач на слики

- Организер

- Говорни пораки/бирања

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1420 mAh
Во мирување (2G) / До 720 ч (3G)
РазговорДо 19 ч и 16 мин (2G) / До 8 ч