Apple iPad 3

Apple iPad 3
9.0
8.2
7.8
Вкупно гласови: 13
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G N/A
Мрежа 3G
Објавен2012, Март
Големина
Димензии241.2 x 185.7 x 9.4 mm
Тежина652 g
Дисплеј
ТипLED-backlit IPS TFT, Екран осетлив на допир, 16M б
Димензии1536 x 2048 пиксели, 9.7 инчи
Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар/
Повици/
Интерна16/32/64 GB
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G не
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 x 1944 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да, [email protected], видео стабилизатор
Секундарна Да, VGA, [email protected], видеоповик преку Wi-Fi
Додатоци
OSiOS 5.1
CPUDual-core 1 GHz Cortex-A9
GPSНе
РадиоНе
ПоракиiMessage, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML (Safari)
Игри
Боја Црна, Бела

- iCloud сервис
- Siri апликација за командување преку зборење
- Twitter интеграција
- MP4/MP3/WAV/AAC плеер
- Едитор за слики
- Audio&video едитор
- iBooks PDF читач
- Google Maps
- TV-out

Батерија
Тип
Во мирување До 720 h
РазговорДо 10 h