LG Connect 4G MS840

LG Connect 4G MS840
4.5
4.5
4.5
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенЈануари 2012
Големина
Димензии-
Тежина-
Дисплеј
ТипLCD екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 840 пиксели, 4.0 инчи
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициДа
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G Rev. A, up to 3.1 Mbps, LTE
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, v2.0 microUSB
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, [email protected]
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
CPUDual-core 1.2 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML, Adobe Flash
Игри
Боја Црна

- SNS интеграција

- MP4/H.264/H.263 player

- MP3/WAV/eAAC+ player

- Организер

- Едитор на слики/видеа

- Прелистувач на документи

- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa интеграција

- Говорни команди/бирања

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion
Во мирување
Разговор