LG Optimus Vu

LG Optimus Vu
7.0
8.0
8.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенФевруари 2012
Големина
Димензии139.6 x 90.4 x 8.5 mm
Тежина168 g
Дисплеј
ТипHD-IPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии768 x 1024 пиксели, 5.0 инчи (~256 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна32 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G Rev. A, up to 3.1 Mbps, HSDPA, LTE
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi ho
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, HS
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, [email protected], LED video светло
Секундарна Да, 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3.5 (Gingerbread)
CPUDual-core 1.5 GHz Scorpion
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML, Adobe Flash
Игри
Боја Црна

- T-DMB TV tuner

- HDMI port

- SNS апликации

- MP4/H.264/H.263/WMV/DviX player

- MP3/WMA/WAV/FLAC/eAAC+/AC3/DTS player

- True HD едитор на видеа

- Прелистувач/Уредувач на документи

- Организер

- Говорни команди/бирања

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 2080 mAh
Во мирување
Разговор