Apple iPad 3 Wi-Fi + 4G

Apple iPad 3 Wi-Fi + 4G
8.7
8.7
8.7
Вкупно гласови: 9
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
ОбјавенМарт 2012
Големина
Димензии241.2 x 185.7 x 9.4 mm
Тежина662 g
Дисплеј
ТипLED-backlit IPS TFT,екран на допир, 16M бои
Димензии1536 x 2048 пиксели, 9.7 инчи (~264 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна16/32/64 GB
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G DC-HSDPA, 42 Mbps; HSDPA, 21 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbp
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi hotspot (carrier depen
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 x 1944 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да, [email protected], video stabilization
Секундарна Да, VGA, [email protected]
Додатоци
OSiOS 5.1
CPUDual-core 1 GHz Cortex-A9
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоНе
ПоракиiMessage, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML (Safari)
Игри
Боја Црна,бела

- MicroSIM card подршка

- iCloud cloud сервис

- Twitter интеграција

- MP4/MP3/WAV/AAC player

- Прелистувач/Уредувач на слики

- iBooks PDF reader

- Google Maps

- TV-out

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Po 11,560 mAh (42.5 Wh)
Во мирување до 720 часа
РазговорДо 9 часа