HTC DROID Incredible 4G LTE

HTC DROID Incredible 4G LTE
7.0
6.0
7.3
Вкупно гласови: 4
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенМај 2012
Големина
Димензии121.9 x 61 x 11.7 mm
Тежина132 g
Дисплеј
ТипS-LCD екран на допир, 16M бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.0 инчи (~275 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициДа
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G Rev. A, up to 3.1 Mbps; LTE Class 13; HSDPA; HSPA
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi ho
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB (MHL) v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 1080p@30fps, stereo sound rec., video stabilization
Секундарна Да, 1.3 MP, 720p
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPUDual-core 1.2 GHz Krait
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоTBD
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML, Adobe Flash
Игри
Боја Црна

- Beats Audio

- TV-out (via MHL A/V link)

- SNS интеграција

- MP4/H.263/H.264/WMV player

- MP3/eAAC+/WMA/WAV player

- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk

- Уредувач/Прелистувач на документи

- Говорни команди/бирања

- Предвидливо внесување на текст

 

 

 

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1700 mAh
Во мирување
Разговор