Apple iPad 4 Wi-Fi + Cellular

Apple iPad 4 Wi-Fi + Cellular
7.4
7.4
7.4
Вкупно гласови: 9
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - A1459/ A1460
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - A1459/ A1460
ОбјавенОктомври 2012
Големина
Димензии241.2 x 185.7 x 9.4 mm (9.50 x 7.31 x 0.37 in)
Тежина662 g (1.46 lb)
Дисплеј
ТипLED-backlit IPS TFT, екран на допир, 16M бои
Димензии1536 x 2048 пиксели, 9.7 инчи (~264 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна16/32/64 GB
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G DC-HSDPA, 42 Mbps; HSDPA, 21 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbp
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi hotspot (carrier depen
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 x 1944 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, 1.2 MP, 720p@30fps, face detection, videocalling over Wi-Fi or Cellular
Додатоци
OSiOS 6
CPUDual-core 1 GHz Cortex-A9
GPSДа, со A-GPS подршка и GLONASS
РадиоНе
ПоракиiMessage, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML (Safari)
Игри
Боја Црна, бела

- iCloud cloud услуга

- Twitter и Facebook интеграции

- TV-out

- Maps

- Audio/video player/едитор

- Организер

- Прелистувач на документи

- Прелистувач/Уредувач на слики

- Говорни пораки

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Po 11,560 mAh (42.5 Wh)
Во мирување До 720 часа
РазговорДо 9 часа