Apple iPad mini Wi-Fi + Cellular

Apple iPad mini Wi-Fi + Cellular
8.6
8.6
8.4
Вкупно гласови: 9
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - A1454/ A1455
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - A1454/ A1455
ОбјавенОктомври 2012
Големина
Димензии200 x 134.7 x 7.2 mm (7.87 x 5.30 x 0.28 in)
Тежина312 g (11.01 oz)
Дисплеј
ТипLED-backlit IPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии768 x 1024 пиксели, 7.9 инчи (~162 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна16/32/64 GB
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G DC-HSDPA, 42 Mbps; HSDPA, 21 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbp
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592x1944 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да, [email protected]
Секундарна Да, 1.2 MP, [email protected], face detection, videocalling over Wi-Fi or Cellular
Додатоци
OSiOS 6
CPUDual-core 1 GHz Cortex-A9
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS подршка и GLONASS
РадиоНе
ПоракиiMessage, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML (Safari)
Игри
Боја Црна,бела

 

- iCloud cloud услуга

- Twitter и Facebook интеграции

- TV-out

- Maps

- Audio/video player/едитор

- Организер

- Прелистувач на документи

- Прелистувач/Уредувач на слики

- Говорни пораки

- Предвидливо внесување на текст

-Siri говорни команди

 

Батерија
Тип
Во мирување
РазговорДо 10 часа