HTC Desire VT

HTC Desire VT
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 1900 / 2100 / TD-SCDMA
ОбјавенЈуни 2012
Големина
Димензии119.5 x 62.2 x 9.6 mm (4.70 x 2.45 x 0.38 in)
Тежина118 g (4.16 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.0 инчи (~233 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEНе
3G HSPA
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot, DLNA
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 720p
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPU1 GHz Cortex-A5
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML, Adobe Flash Lite
Игри
Боја Црна,бела

 

- SNS интеграција

- MP4/H.263/H.264/WMV player

- MP3/eAAC+/WMA/WAV player

- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk

- Организер

- Прелистувач на документи

- Говорни пораки/бирања

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1650 mAh
Во мирување -
Разговор-