HTC Desire X

HTC Desire X
8.1
8.1
8.0
Вкупно гласови: 33
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 3.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенАвгуст 2012
Големина
Димензии118.5 x 62.3 x 9.3 mm (4.67 x 2.45 x 0.37 in)
Тежина114 g (4.02 oz)
Дисплеј
ТипSuper LCD екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.0 инчи(~233 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 480p@30fps
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich)
CPUDual-core 1 GHz
RAM768 MB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна,бела

 

- SNS интеграција

- MP4/H.263/H.264/WMV player

- MP3/eAAC+/WMA/WAV player

- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk

- Организер

- Прелистувач на документи

- Говорни пораки/бирања

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1650 mAh
Во мирување До 833 ч (2G) / До 750 ч (3G)
РазговорДо 20 ч (2G) / До 10 ч (3G)