HTC One SU

HTC One SU
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенАвгуст 2012
Големина
Димензии128 x 66.9 x 8.9 mm (5.04 x 2.63 x 0.35 in)
Тежина119 g (4.20 oz)
Дисплеј
ТипSuper LCD2 екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.3 инчи(~217 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G HSDPA 14.4 Mbps, HSUPA 5.76 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 720p
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPUDual-core 1 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоНе
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна, бела, сина

- Beats Audio

- SNS интеграција

- MP4/H.263/H.264/WMV player

- MP3/eAAC+/WMA/WAV player

- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk

- Прелистувач на документи

- Говорни пораки/бирања

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, 1800 mAh
Во мирување -
Разговор-