HTC One SC

HTC One SC
10
10
10
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенАвгуст 2012
Големина
Димензии128 x 66.9 x 8.9 mm (5.04 x 2.63 x 0.35 in)
Тежина116 g (4.09 oz)
Дисплеј
ТипSuper LCD2 екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.3 инчи
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRS-
EDGE-
3G Rev. A, up to 3.1 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 720p
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPUDual-core 1 GHz
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоНе
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна, бела, портокалова

 

- Beats Audio

- SNS интеграција

- MP4/H.263/H.264/WMV player

- MP3/eAAC+/WMA/WAV player

- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk

- Прелистувач на документи

- Говорни пораки/бирања

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, 1800 mAh
Во мирување -
Разговор-