HTC Windows Phone 8X

HTC Windows Phone 8X
9.0
8.8
8.8
Вкупно гласови: 5
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
ОбјавенСептември 2012
Големина
Димензии132.4 x 66.2 x 10.1 mm (5.21 x 2.61 x 0.40 in)
Тежина130 g (4.59 oz)
Дисплеј
ТипS-LCD2 екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.3 инчи
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна16 GB
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G HSDPA; HSUPA
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 1080p@30fps, светло за снимање
Секундарна Да, 2.1MP, 1080p video
Додатоци
OSMicrosoft Windows Phone 8
CPUDual-core 1.5 GHz Krait
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS подршка и GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS , MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Цина, црна, црвена, жолта

- SNS интеграција

- MP3/WAV/eAAC+/WMA player

- MP4/H.264/H.263/WMV player

- Прелистувач/Уредувач на документи

- Video/photo едитор

-Говорни команди/бирања

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1800 mAh
Во мирување -
Разговор-