HTC One X+

HTC One X+
7.1
7.2
7.1
Вкупно гласови: 13
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
ОбјавенОктомври 2012
Големина
Димензии134.4 x 69.9 x 8.9 mm (5.29 x 2.75 x 0.35 in)
Тежина135 g (4.76 oz)
Дисплеј
ТипSuper LCD2 екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.7 инчи(~312 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна32/64 GB
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G HSDPA; HSUPA
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi hotsp
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB (MHL) v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, 1.6 MP, 720p@30fps
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.1 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.7 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS подршка и GLONASS
РадиоTBD
ПоракиSMS , MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна

- TV-out (via MHL A/V link)

- SNS интеграција

- Dropbox (25 GB storage)

- MP4/H.263/H.264/WMV player

- MP3/eAAC+/WMA/WAV player

- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk

- Прелистувач на документи

- Говорни команди/бирања

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 2100 mAh
Во мирување -
Разговор-