HTC One VX

HTC One VX
10
7.5
7.5
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900
ОбјавенОктомври 2012
Големина
Димензии133.5 x 67.6 x 9.2 mm (5.26 x 2.66 x 0.36 in)
Тежина124.7 (4.37 oz)
Дисплеј
ТипSuper LCD2 екран на допир, 16M бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.5 инчи
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа
Повицид
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G HSDPA, 42.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps; LTE, Cat3, 50
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi hotsp
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 x 1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.x (Ice Cream Sandwich)
CPUDual-core 1.5 GHz Krait
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоTBD
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, бела, сива

 

- SNS интеграција

- MP4/H.263/H.264/WMV player

- MP3/eAAC+/WMA/WAV player

- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk

- Прелистувач на документи

- Говорни пораки/бирања

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1800 mAh
Во мирување -
Разговор-