Sony Xperia miro

Sony Xperia miro
8.5
8.4
8.5
Вкупно гласови: 22
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 2.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100 - ST23i
ОбјавенЈуни 2012
Големина
Димензии113 x 59.4 x 9.9 mm (4.45 x 2.34 x 0.39 in)
Тежина110 g (3.88 oz)
Дисплеј
ТипLED-backlit LCD, екран на допир, 16M бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.5 инчи(~165 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна4 GB (2.2 GB достапна за користење)
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДо 86 kbps
EDGEДо 237 kbps
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hots
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0, USB поддршка
Камера
Примарна 5 MP, 2592 x 1944 пиксели, автофокус, LED блиц, проверка на квалитет
Опции
Видео Да, VGA@30fps, постојан автофокус, светло за видео, видео стабилизатор
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPU800 MHz Cortex-A5
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Пинк, Бела со сребрна, Бела
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1500 mAh
Во мирување До 470 часа (2G) / До 545 часа (3G)
РазговорДо 5 часа (2G) / До 6 часа (3G