Sony Xperia tipo

Sony Xperia tipo
6.9
7.1
7.0
Вкупно гласови: 52
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 2.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100 - ST21i
ОбјавенЈуни 2012
Големина
Димензии103 x 57 x 13 mm (4.06 x 2.24 x 0.51 in)
Тежина99.4 g (3.49 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.2 инчи (~180 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна2.9 GB storage (2.5 GB достапна за користење)
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДо 86 kbps
EDGEДо 237 kbps
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
Опции
Видео Да, VGA
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich)
CPU800 MHz Cortex-A5
RAM512 МВ
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML, Adobe Flash
Игри
Боја Црна, Бела, Црвена, Сина
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1500 mAh
Во мирување До 470 часа (2G) / До 545 часа (3G)
РазговорДо 5 часа (2G) / До 4 часа 30