Sony Xperia J

Sony Xperia J
7.8
7.1
6.5
Вкупно гласови: 28
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 2.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100 - ST26i
ОбјавенАвгуст 2012
Големина
Димензии124.3 x 61.2 x 9.2 mm (4.89 x 2.41 x 0.36 in)
Тежина124 g (4.37 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 854 пиксели, 4.0 инчи (~245 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна4 GB (2 GB достапна за користење)
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДо 86 kbps
EDGEДо 237 kbps
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, VGA
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich), да се надгради до v4.1
CPU1 GHz Cortex-A5
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5, Adobe Flash
Игри
Боја Црна, Бела, Златна, Пинк
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1750 mAh
Во мирување До 607 часа (2G) / До 618 часа (3G)
РазговорДо 5 часа 36 мин (2G) / До 7 ч