Sony Xperia V

Sony Xperia V

Продажна цена

  • Sony Xperia V
  • Ledikom - 12.900 ден.
7.5
7.3
7.3
Вкупно гласови: 4
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100
ОбјавенАвгуст 2012
Големина
Димензии129 x 65 x 10.7 mm (5.08 x 2.56 x 0.42 in)
Тежина120 g (4.23 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.3 инчи (~342 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДо 237 kbps
3G -
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLN
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB (MHL) v2.0
Камера
Примарна 13 MP, 4128x3096 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 1080p@30fps, постојан автофокус, светло за видео, стибилизатор за видео
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich), upgradable to v4.1
CPUDual-core 1.5 GHz Krait
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела, Пинк
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1750 mAh
Во мирување До 300 часа (2G) / До 400 часа (3G)
РазговорДо 7 часа (2G) / До 7 часа (3G