Sony Xperia Tablet S 3G

Sony Xperia Tablet S 3G
8.5
8.5
8.5
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G HSDPA
ОбјавенАвгуст 2012
Големина
Димензии239.8 x 174.4 x 8.8 mm (9.44 x 6.87 x 0.35 in)
Тежина585 g (1.29 lb)
Дисплеј
ТипLED-backlit LCD, екран на допир, 16M бои
Димензии800 x 1280 пиксели, 9.4 инчи (~161 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
Тип-
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна16/32/64 GB
Слот за картичка SD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G -
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да, [email protected]
Секундарна Да, 1 MP, 720p video
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0.3 (Ice Cream Sandwich)
CPUQuad-core 1.3 GHz Cortex-A9
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиEmail, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црно-сребрена
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 6000 mAh
Во мирување
РазговорДо 12 часа (мултимедиа)