Sony Xperia T LTE

Sony Xperia T LTE
5.4
4.9
6.3
Вкупно гласови: 7
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100
ОбјавенОктомври 2012
Големина
Димензии129.4 x 67.3 x 9.4 mm (5.09 x 2.65 x 0.37 in)
Тежина148 g (5.22 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.55 инчи (~323 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна16 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДо 70.4 kbps
EDGEДо 236.8 kbps
3G -
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLN
BluetoothДа, v3.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB (MHL) v2.0
Камера
Примарна 13 MP, 4128x3096 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, [email protected], постојан автофокус, светло за видео, стибилизатор за видео
Секундарна Да, 1.3 MP, [email protected]
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich)
CPUDual-core 1.5 GHz Krait
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела, Сребрена

 

 
- 50 GB of Cloud storage (ограничена понуда)
- SNS интеграција
- TV-out (via MHL A/V link)
- Active noise cancellation with dedicated mic
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/eAAC+/WMA/WAV/Flac player
- Едитирање на слика/видео
- Преглед на документ 
- Гласовно мемо/бирање
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипБатерија Li-Ion 1850 mAh која не се менува
Во мирување До 450 часа
РазговорДо 7 часа