LG Xpression C395

LG Xpression C395
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900
ОбјавенАприл 2012
Големина
Димензии108 x 54 x 17 mm (4.25 x 2.13 x 0.67 in)
Тежина130 g (4.59 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии240 x 400 пиксели, 3.0 инчи (~155 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар1000 контакти, Повик со слика
ПовициДа
Интерна50 MB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEДа
3G -
WLANНе
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
ИгриИма + можност за превземање
Боја Црно-црвена
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1000 mAh
Во мирување До 240 часа
РазговорДо 3 часа 20 мин