LG T375 Cookie Smart

LG T375 Cookie Smart
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3G
ОбјавенМај 2012
Големина
Димензии103 x 59 x 10.7 mm (4.06 x 2.32 x 0.42 in)
Тежина96 g (3.39 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 3.2 инчи (~125 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар1000 контакти, Повик со слика
ПовициДа
Интерна50 MB, 128 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 16 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEДа
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да, [email protected]
Секундарна Не
Додатоци
OS
RAM64 МВ
GPSНе
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриДа
Боја Бела, Црна, Црвена
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 950 mAh
Во мирување
Разговор