LG Optimus L9 P769

LG Optimus L9 P769
7.9
7.9
8.6
Вкупно гласови: 7
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 1700 / 2100
ОбјавенОктомври 2012
Големина
Димензии127.8 x 68.8 x 9.1 mm (5.03 x 2.71 x 0.36 in)
Тежина119.1 g (4.20 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD, екран на допир, 16M бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.5 инчи (~245 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G -
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, Wi-
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 x 1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, [email protected]
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich)
CPUDual-core 1 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоTBD
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Бела, Црна
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 2150 mAh
Во мирување До 672 часа
РазговорДо 5 часа