Motorola RAZR XT910

Motorola RAZR XT910
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
ОбјавенОктомври 2011
Големина
Димензии130.7 x 68.9 x 7.1 mm (5.15 x 2.71 x 0.28 in)
Тежина127 g (4.48 oz)
Дисплеј
ТипСупер AMOLED напреден екран на допир, 16M бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.3 инчи (~256 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна16 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со LE+EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц, проверка на квалитет
Опции
Видео Да, [email protected], проверка на квалитет
Секундарна Да, 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3.5 (Gingerbread), може да се надгради до v4.0
CPUDual-core 1.2 GHz Cortex-A9
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML, Adobe Flash
Игри
Боја Црна, Бела
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1780 mAh
Во мирување До 304 часа
РазговорДо 9 часа 20 мин