Motorola XT928

Motorola XT928
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 5.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенДекември 2011
Големина
Димензии134.8 x 67.6 x 9.9 mm (5.31 x 2.66 x 0.39 in)
Тежина149 g (5.26 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.5 инчи (~326 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна16 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 10, 236.8 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
CPUDual-core 1.2 GHz
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML, Adobe Flash
Игри
Боја Црна
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1735 mAh
Во мирување До 260 часа
РазговорДо 7 часа 40 минути