Motorola MT917

Motorola MT917
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 7.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 1900 / 2100
ОбјавенДекември 2011
Големина
Димензии132.5 x 69.9 x 8.5 mm (5.22 x 2.75 x 0.33 in)
Тежина139 g (4.90 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.5 инчи (~326 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна16 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, [email protected]
Секундарна Да
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
CPUDual-core 1.2 GHz
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM radio
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML, Adobe Flash
Игри
Боја Црна
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1735 mAh
Во мирување До 220 часа
РазговорДо 12 часа