Motorola Defy Mini XT320

Motorola Defy Mini XT320
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенЈануари 2012
Големина
Димензии109 x 58.5 x 12.6 mm (4.29 x 2.30 x 0.50 in)
Тежина107 g (3.77 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.2 инчи (~180 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна512 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hots
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели, LED блиц
Опции
Видео Да
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3.6 (Gingerbread)
CPU600 MHz
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML, Adobe Flash
Игри
Боја Црна
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1650 mAh
Во мирување До 504 часа
РазговорДо 10 часа