Motorola Motoluxe

Motorola Motoluxe
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 5.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенЈануари 2012
Големина
Димензии117.7 x 60.5 x 9.9 mm (4.63 x 2.38 x 0.39 in)
Тежина123.6 g (4.34 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии480 x 854 пиксели, 4.0 инчи (~245 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна1 GB ROM
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hots
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, VGA
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3.7 (Gingerbread)
CPU800 MHz
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5, Adobe Flash
Игри
Боја Црна, Бела
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1400 mAh
Во мирување До 450 часа (2G) / До 400 часа (3G)
РазговорДо 6 часа 30 мин (2G) / До 4 ч