Motorola Motoluxe XT389

Motorola Motoluxe XT389
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 2100
Објавен2012
Големина
Димензии116 x 63.5 x 11 mm (4.57 x 2.5 x 0.43 in)
Тежина98 g (3.46 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии320 x 480 пиксели, 3.5 инчи(~165 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна512 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, LE
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
Опции
Видео Да, 480p@30fps
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3.6 (Gingerbread)
CPU800 MHz
RAM512 МВ
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML
Игри
Боја Бела, Црна
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion
Во мирување До 260 часа
РазговорДо 5 часа