Motorola Motoluxe MT680

Motorola Motoluxe MT680
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G TD-SCDMA 1880/2010
ОбјавенЈуни 2012
Големина
Димензии-
Тежина-
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии480 x 800 пиксели, 4.0 инчи (~233 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна1 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 10, 236.8 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592x1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, [email protected]
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3.7 (Gingerbread)
CPU1 GHz
RAM512 МВ
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Бела
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion
Во мирување
Разговор