Motorola DROID RAZR MAXX

Motorola DROID RAZR MAXX
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенЈануари 2012
Големина
Димензии130.7 x 68.9 x 9 mm (5.15 x 2.71 x 0.35 in)
Тежина145 g (5.11 oz)
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.3 инчи (~256 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB, картичка со 16GB вклучена
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, LE+EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, 1.3 MP, 720p
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3.6 (Gingerbread), може да се надгради до v4.0
CPUDual-core 1.2 GHz Cortex-A9
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML, Adobe Flash
Игри
Боја Црна
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 3300 mAh
Во мирување До 380 часа
РазговорДо 21 часа 30 мин