Motorola GLEAM+ WX308

Motorola GLEAM+ WX308
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 5.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800
Мрежа 3G
ОбјавенФевруари 2012
Големина
Димензии107 x 52.5 x 13.5 mm, 75.8 cc (4.21 x 2.07 x 0.53
Тежина105 g (3.70 oz)
Дисплеј
ТипTFT, 256K бои
Димензии240 x 400 пиксели, 2.8 инчи (~167 ppi густина на пиксел)
 

- Секундарен екстерен дисплеј со икони

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа, Повик со слика
ПовициДа
Интерна50 MB
Слот за картичка microSD, до 16 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEНе
3G -
WLANНе
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSНе
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Бела, Сребрена
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 750 mAh
Во мирување До 417 часа
РазговорДо 4 часа 50 мин